Autor Wątek: Moja maszynka + awaria + nieobecność  (Przeczytany 923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elfusan

• Klanowicze
  • *
  • Wszystko w swoim czasie.
    • Mój stan Skype
  • Windows 8 Windows 8
  • Browser:
  • Firefox 23.0 Firefox 23.0
  • MoH:W GUID: Elfusan
Moja maszynka + awaria + nieobecność
« dnia: 21 Sierpień 2013, 00:58:20 »
Skoro już tak się chwalimy sprzętem, to i ja sie pochwale, a co!

Dawno dawno temu miałem sobie stacjonarke, starą jak kości tyranozaurów.
A potem, pewnego ślicznego popołudnia zakupiłem sobie lapciaka, bo już miejsca na biurku nie starczało.

Zaszalałem, bo zakupiłem sobie ASUS'a Republic of Gamers model G55VW.
http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/G55VW/
Obecnie na pokładzie 8GB ram'u, intel core-i7 i GeForce GTX 660M 2GB.

Śliczna maszynka potrafiąca MoHera pociągnąć na maksimum detalach przy full hd.

A teraz gorsza wiadomość:

Miałem pecha i zalał mi sie :/ Uszkodziła mi się kalwiatura, przez co połowe tego posta pisze z klawiatury ekranowej.
W związku z tym nie będzie mnie przez jakiś czas. Musze najpierw ułaskawić ubezpieczyciela, żeby uznał mi Casco, a potem oddać go do serwisu. Przy najgorszych wiatrach wymiana klawiatury będzie mnie kosztować 600zł+, a fundusze na to będe miał dopiero w przyszłym miesiącu.

Przepraszam najmocniej za to.
I pozdrawiam.
 ::-D
I kulką w łeb!

Offline Reksio

• Administrator
    • Status GG
    • Mój stan Skype
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 28.0.1500.95 Chrome 28.0.1500.95
    • |P.O.S| Clan PL
Odp: Moja maszynka + awaria + nieobecność
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2013, 07:15:58 »
 :/) :/) :/) :/) :/) :/) :/) :/) :/) :::) :::)

POSdrawiam Wszystkich Ojczyzna Honor i|P.O.S|

Offline afryt

• Klanowicze
  • *
    • Mój stan Skype
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 23.0 Firefox 23.0
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:12:57 »
A czym się zalał?? Pytam bo ja ubezpieczając mieszkanie - ubezpieczyłem sobie kompa (od przepięć, zalań itp.).

Kumpel opowiadał, że  miał taką sytuację - strzeliła mu grafika z przegrzania, więc niewiele myśląc (a miał zamiar zmieniać sprzęt) potraktował paralizatorem płytę główną  i zgłosił szkodę. Odszkodowanie pokryło mu ponad połowę ceny nowego kompa. Czy to prawda, czy tylko bajka - nie wiem bo się nie znam. Ale fakt, że nowego kompa posiada.
If you want to be a smart-ass first you gotta be smart, cause otherwise you'll just be an ass

Offline Elfusan

• Klanowicze
  • *
  • Wszystko w swoim czasie.
    • Mój stan Skype
  • Windows 8 Windows 8
  • Browser:
  • Firefox 26.0 Firefox 26.0
  • MoH:W GUID: Elfusan
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2013, 12:29:15 »
Zalał sie piwem. Dlatego też będe musiał przeprowadzić batalie z ubezpieczycielem, bo ubezpieczenie nie pokrywa zalania alkoholem. Będe musiał troszke naściemniać.

A co do znajomego to mu sie nie dziwie, zę tak zrobił. Ubezpieczenia z reguły nie pokrywają zdarzeń, które wyniknęły z prawidłowego użytkowania sprzętu (tutaj: przegrzanie karty), ale pokrywają takie wypadki, jak uszkodzenie sprzętu z powodu przepięcia w instalacji elektrycznej.

Powiem Ci tak, afryt: weź sobie w rączke warunki ubezpieczenia kompa i przeczytaj, co jest uznawane a co nie, żebyś sie potem też nie przejechał.
Mama miała przypadek, że wpadł jej telefon komórkowy do kibla (wysunął się z kieszeni i wpadł do klozetu  :;;_P ) i nie uznali jej ubezpieczenia, ponieważ "zalanie", w myśl warunków umowy, nie obejmowało zalanie wodą. Trzeba było zakręcić i naściemniać, że telefon wpadł do wody z miską, bo ktoś mame potrącił (uszkodzenie z winy osób trzecich).

Także przestudiuj sobie warunki i zobacz, czy faktycznie Ci odpowiadają, i przygotuj sie na wszelkie możliwości.
I kulką w łeb!